KUTLU DOĞUM

 Kutlu Doğum Haftası

Alemlere Rahmet olarak gönderilen(" (Ey Muhammed!) Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. ﴾Enbiya ,107﴿")

 Efendimiz Hz Muhammed(sav)1445. Yıldönümü münasebetiyle hepinizin Kutlu Doğum Haftasını tebrik eder ,efendimizi daha çok tanıyıp hayatımıza aksetttirmemize vesile olmasını Rabbimden niyaz ederim.

      Değerli Kardeşlerim

   Zerreden kürreye,mikro alemden makro aleme tüm alem rabbimizin emri doğrultusunda görev yaparken ,Rabbimizin emirlerini salise şaşırmadan yerine getirirken bizler acaba ne durumdayız!

  Kainatın Sultanı İki Cihan Güneşi  Efendimizin Ahlakıyla hepimizin gerçek manada ahlaklanması gerekmektedir.Bir ağaç bir çiçek ektiğimizde ona nasıl can suyu veriyor isek ruhumuzun can suyuda Kur'an'dan beslenmektir.Efendimizi örnek almaktır.

Sözde değil özde sağlam olmaktır.İstikametini şaşırmamaktır.İstikametten şaşmamak için efendimizin rehberliğine ihtiyaç vardır.Sağlık reçetemiz Kur'an ve Sünnete sarılmaktır.

  Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası teması (Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı)dır.İnsan sosyal bir varlıktır.Birlikte yaşaması zorunludur.Hepimiz din kardeşi olduğumuza göre birbirimize ışık olmak zorundayız.Birbirimizin kusurlarını araştırarak değil bir birimizle ekmeğimizi paylaşarak,Efendimizin rehberliğinde gönül köprüleri kurarak adeta bir ışık olarak yolumuzu aydınlatmalıyız.

  Peygamber Efendimiz, insanın sorumluluklarına işaret ettikleri bir hadislerinde; “İmân altmış veya yetmiş küsur şubedir; en faziletlisi ‘lâ ilâhe illallah’ (Allâh’tan başka tanrı yoktur) demek, en aşağısı da yoldan eziyet veren şeyi kaldırmaktır. Hayâ da imandan bir şubedir” ( Müslim, İman, 12. I, 63.)

  Mevlananın dediği gibi tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi olalım. Kalplerin tedavisinine çalışalım.Kibirden ,ucuptan uzak duralım.Yardımlaşma ,dayanışma,kardeşliği ön plana çıkaralım.Kırıcı değil yapıcı onarıcı olalım.

  Toplumun her kesimine efendimizi tanıtalım.Kur'an ve Sünnet ile yaşayalım.Yaşantımızdan lezzet alalım. Gül koksun çevremiz.Tekrar Kutlu Doğum Haftamız hepimize mübarek olsun .İlyas DOĞRU /BANDIRMA 

Yazdır e-Posta

Yorum ekle